commitment – n° 11 – 02

In een vorig bericht kon je reeds lezen dat ik mij opnieuw liet inspireren door een werkje van mijn echtgenoot om een gedicht te schrijven.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHet schrijven van dit gedicht kadert in mijn Commitment, met name nummer 11 creatief samen werken met mijn partner en collega’s.

Het leuke aan deze samenwerking is wel dat ik mij niet laat beïnvloeden door de titel die mijn echtgenoot zelf aan dit werkje geeft.  Hij geeft dit pas prijs nadat ik hem mijn gedicht én titel heb voorgelezen.

fata morgana

door het raam
achter tralies
ziet zij gouden licht
dat haar verblindt

achter tralies
een vurig verlangen
dat haar verblindt
hunkerend naar vrijheid

een vurig verlangen
dat haar verbrandt
hunkerend naar vrijheid
een niet te stillen vuur

dat haar verbrandt
volharding
een niet te stillen vuur
zij schreeuwt het uit

volharding
zij ziet gouden licht
zij schreeuwt het uit
door het raam

©vivapo – 20/1/2017

Ik schreef hierna nog een haiku in het weekoverzicht van elfjes, haiku’s en tanka’s.

Van harte, Viviane Van Pottelberghe – 21 januari 2017

schilderijtje en foto: ©Marc Ghyoot

14 gedachten over “commitment – n° 11 – 02

  1. Daar wonen twee kunstenaars samen …
    ‘k Ben nieuwsgierig Viviane. Jouw titel is Fata Morgana? En zo ja … wat is dan de titel die Marc eraan geeft?

      1. wow … om over na te denken, pardon … om bij stil te staan en te voélen. Prachtig elfje Chantal, van harte dank!

  2. de titel zag ik ook in het werk van Marcus. Fata Morgana, temperatuurverschillen bestaan tussen verschillende luchtlagen! Symboliek van ver-schil in een cocon . Marcus zijn werk is minimalistisch maar zoo direct sprekend, zoals jouw woorden. Mooi samenspel!

Reacties zijn gesloten.