kerstactie: rust en verstilling -01

Ik voelde mij aangesproken door een uitnodiging van Anky Floris (*) om in deze drukke, volle tijd vóór kerst 10 dagen lang – elke dag – te genieten van een moment van rust en verstilling. Om die reden zet zij van 14 december t/m 24 december dagelijks een kaart van het levenskunstspel op haar persoonlijke Facebookpagina.

Alhoewel deze actie uitnodigt om elke dag 5 tot 10 minuten naar buiten te gaan om daar een eenvoudige natuurcollage te maken n.a.v. het thema van de kaart heb ik een eigen invulling gegeven aan de opdracht.  In twee logjes deel ik wat ik op de FB-pagina van Anky heb gepost.

DAG 1 – VERWONDERING

15492084_10209165553109023_859758045050059327_n

Toen Anky het thema postte was ik reeds op stap richting Nieuwpoort.
Toen ik 13u later kennis maakte met het thema, herinnerde ik mij dat ik net op DAG 1 vanuit verwondering (en bewondering) deze foto nam. Deze foto inspireerde mij dan weer voor een elfje.

DAG 2 – ZOEKTOCHT NAAR DE STILTE

stilte
is voor
mij waar de
tijd stil blijft staan
waar
wijnranken
en appelaars vertrouwend wachten
op bloesems zoals
tuinstoelen op
mensen
©vivapo – 15/12/2016

DAG 3 – VERTROUWEN

img_1034

Op
één poot
met de kop
in de wind vol
vertrouwen
#351/366-©vivapo

DAG 4 – JE GEDACHTEN ZIJN VRIJ

img_1078-1

Poëzie van Fernand Florizoone op het venster van een restaurant in De Panne inspireerde mij zowel voor een elfje als voor een senryu en een kyoka (**).

Gedachten zijn vrij.
De natuur inspireert de
dichter en ook mij
©vivapo – 17/12/2016

Gedachten zijn vrij
Philippe inspireert en
stimuleert dichten
zo kom ik steeds dichter bij
vrije gedichten in mij
©vivapo – 19/12/2016 (***)

DAG 5: JE EIGEN WEG GAAN

natuurvriendenpad

Na een voormiddag/middag-wandeling met mijn echtgenoot ging ik voor het thema van de dag ‘mijn eigen weg’ in de duinen naast dit natuurvriendenpad en pende achteraf mijn ervaringen neer in een e.d.i.t. (**)

Natuurvriendenpad.
Op wandel.
In mijn eentje.
Naast het geplaveide pad.
Konijnen begonnen hier te graven.
Zij zochten er hun eigen weg.
De duindoorn verrast mij met horizontale wortels.
Ogenschijnlijk neemt deze struik heel veel ruimte in.
Hij gunt echter hier en daar doortocht aan duinbewoners.
Elk gaat zijn eigen weg als vriend van de natuur.

©vivapo – 18/12/2016

Wordt vervolgd …

Van harte, Viviane Van Pottelberghe – 19 december 2016

Foto’s: ©vivapo

(*) Meer info over deze kerstactie
(**) Toelichting over deze schrijfvormen vind je op de blog Mijmeren
(***) Philip Hoorne – begeleider van “Genieten met poëzie” in Vorming+ Brugge

12 gedachten over “kerstactie: rust en verstilling -01

  1. Heel mooi Viviane … Hoewel ik nog altijd niet kan benoemen wat poëzie voor mij betekent, vind ik heel wat poëzie terug in wat je schrijft.
    Het zinnetje: ‘zo kom ik steeds dichter bij vrije gedichten in mij’ is subliem gevonden. ‘Dichter’ als in dichterbij en als in schrijver van gedichten. Mooi hoor!

  2. Wat mooi Viviane. Een cadeau om te mogen meelezen en meebeleven hoe jij mijn uitnodiging iedere dag opnieuw verbeeldt en verwoordt.

Reacties zijn gesloten.