vertrouwen wint van angst

p1030618

Wandelen
in vrieskou.
Jij lag daar
op je zijde gekeerd.
Gaat het, vroeg ik jou.
Ik voel me duizelig zei je.
Vijf vrouwen probeerden je recht te helpen.
Het lukte niet, bloed trok uit je wangen.
We omringden en verwarmden jou met woord en daad
en maakten met onze jassen een bed voor je klaar.

De vroedvrouw stelde voor om een auto te gaan halen.
Jij was te zwak om de afstand te overbruggen.
Twee dadels, rescue, reiki, troostende handen en woorden.
Ze verdreven de angst uit je ogen.
Had jouw hart te hard gewerkt
om je zintuigen te volgen?
Over het bevroren bospad
per auto gereden.
Nood breekt
wet.

©vivapo 29/11/2016

Aarden.
Verbinding maken
vanuit ons hart
met het hart
van de Den
en de
Berk.

Berk
bracht vertrouwen.
Den bracht inzicht.
Inzicht en vertrouwen
verbonden de harten
van zes
vrouwen.

Vrouwen
tafelen samen,
luchten hun hart
en hun gemoed,
delen hun angst,
dankbaarheid én
vertrouwen.

©vivapo 29/11/2016

kan
ik emoties
van deze dag
in een elfje vatten?
bijzonder

bijzondere
wandelen in stilte vandaag
vrieskou tijdens verbinding
vanuit het
hart

hart
verwarmend was
de zorg van
vijf vrouwen voor welzijn
stiltezoeker

stiltezoekers
vonden troost bij elkaar
in samen zijn
en samen
delen

©vivapo – 29/11/2016

Het was tijdens Wandelen in stilte bij Donkere Maan gisteren ook de bedoeling om mijmerend naar de natuur te kijken rondom ons en in ons. Van schrijven kwam echter niet veel in huis (lees bos) want de vrieskou speelde ons en onze balpen parten.

Tijdens het begeleiden van natuurbeleving maak ik gebruik van wat de natuur en de omstandigheden ons op het moment aanbieden.  Gisteren was dat niet anders, maar wel … heftig toen één van de deelnemers onwel werd.  Het liep goed af, al moest hiervoor wél de wet overtreden worden. Het welzijn van de betrokkene was echter belangrijker dan een mogelijke gasboete.

Het was voor ieder van ons – zes vrouwen – een emotionele voormiddag.  Over de middag hebben we tijdens een lunch onze emoties en ervaringen mondeling met elkaar gedeeld.  Een speciale pagina op de blog Mijmeren wordt voorbehouden voor de geschreven ervaringen en de foto’s van de deelnemers. Ik draag elk van hen een warm en dankbaar hart toe.

Van harte, Viviane Van Pottelberghe – 30 november 2016

Bron foto: vivapo

10 gedachten over “vertrouwen wint van angst

    1. Dank je Nicole. Ik heb tijd en woorden tekort om uit te drukken welke gevoelens nog in mijn hart liggen opgeslagen na onze ervaringen gisteren.

  1. Zo zieje maar dat een dag plots anders kan uitdraaien dan verwacht zal best voor hevige emoties gezorgd hebben die heb je gelukkig van je af kunnen schrijven.

  2. De emoties heb je heel mooi verwoord en verwerkt… ik hoop dat alles goed gaat met de persoon die onwel was. En ook met de geschrokken omstaanders. ❤️

Reacties zijn gesloten.